Rundę wiosenną czas zacząć!

Ważne wzmocnienia

Mimo wręcz beznadziejnej pozycji w tabeli, „Gieksę” wzmocniło kilku naprawdę dobrych piłkarzy. W bramce zobaczymy Kamila Bachusza (Wisła Kraków), który o miejsce między słupkami powalczy z Kamilem Marusiakiem. Kamil Salamon, którego jesienią oglądaliśmy w kilku spotkaniach, opuścił klub na rzecz Gromu Gromadzyń-Wielowieś. Istotnie wzmociła się nasza ofensywa. Przyszli Kamil Liberek (Polonia Środa Śląska, wcześniej m.in. Miedź Legnica), Przemysław Kotlarz (Leśnik Osiecznica, wcześniej m.in. Polonia/Sparta Świdnica) oraz Krzysztof Kaźmierczak (KS Polkowice, wcześniej m.in. Zagłębie Lubin, Wisła Płock i Boavista Porto). Do zespołu dołączył także dobrze nam znany Marek Dudka (Iskra Kochlice). Oprócz Kamila Salamona, drużynę opuścił również Tomasz Wojciechowski, który przeniósł się do Miedzi Legnica.

Czy to wystarczy do nawiązania walki o utrzymanie? Trudno powiedzieć. Większość spotkań sparingowych wygraliśmy dość wysoko, należy zaznaczyć jednak, że mierzyliśmy się z reguły z dużo słabszymi drużynami. Realną siłę naszej drużyny poznamy w jutrzejszym meczu z Bielawianką i kilku kolejnych spotkaniach.

Siła Bielawianki niewiadomą

Po drużynie z Bielawy możemy spodziewać się solidności i to chyba tyle, co możemy powiedzieć na ten moment. Zespół trenera Jarosława Machowskiego dość słabo wypadł w sparingach (ostatnie dwa to porażka z rezerwami Ruchu Chorzów 0:1 i remis z Kuźnią Jawor 1:1). Bielawiankę wzmocnili: Kacper Bosacki (bramkarz – KS Polkowice), Michał Łaski (obrońca – Górnik Wałbrzych), Łukasz Łużny (obrońca – Widzew Łódź) oraz Kamil Kuska (pomocnik – Pogoń Pieszyce). Jedynym piłkarzem, który odszedł jest Marcin Matysek.

Bielawianie również drżą o zachowanie 3-ligowego bytu, więc w meczu z outsaiderem, jakim niestety jesteśmy nazywani, zrobią wszystko, aby wygrać. W ostatnich 7 meczach pomiędzy obiema drużynami 4-krotnie wygrywała Bielawianka, 2-krotnie Prochowiczanka i padł 1 remis. Faworytem oczywiście są gospodarze, my jednak postaramy się sprawić niespodziankę i tym samym rozpocząć marsz w góre tabeli.

Najnowsza historia spotkań obu zespołów

Jesień 2013

Prochowiczanka – Bielawianka 1:2

Wiosna 2013

Bielawianka – Prochowiczanka 2:2

Jesień 2012

Prochowiczanka – Bielawianka 3:0

Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie, które poprowadzi Pan Bartosz Rudkowski (Zielona Góra). Początek o godz. 15:00.

Typ Redakcji: 1:2

Przypuszczalny skład Prochowiczanki: Bachusz – M.Kula, P.Kula, Babeczko, Gałęza – Kotlarz, Węgłowski, Liberek, Dudka, K.Wojciechowski – Azikiewicz.

Dodaj komentarz